Menu

3. Eker I Run Koşusu

II. Eker I Run için 993 kişi kayıt oldu, 2000 kişi Eker Meydan’da buluştu.

9 Ekim 2016 günü III. Eker I Run Koşusu’na davetlisiniz.

İlk Eker I Run Koşusundan Başlıklar…

Eker’in sponsorluğunda, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle, Bursa-Orhaneli yolunda düzenlenen Eker I Run Koşusu, 15 kilometre, 5 kilometre ve Minik Adımlar şeklinde 3 ana kategoride bir yol koşusu olarak düzenlendi.

“Sağlıklı Yaşam İçin Koş” sloganı ile hayata geçirilen Eker I Run Koşusu, Minik Adımlar ile başladı. Yaklaşık 200 çocuğun katıldığı koşuda tüm miniklere madalya verildi. Dereceye giren miniklere ayrıca peluş oyuncak ve hediye çeki verildi.

Amatör ve profesyonel yarışçıların katıldığı 5 kilometrelik 5K etabında ise erkekler kategorisinde Mestan Turhan kadınlar kategorisinde Çigdem Gezici birinci olarak tamamladı.

Koşunun Uludağ yamacında gerçekleşen en keyifli ve en uzun etabı olan 15 kilometrelik 15K Koşusu’na ise daha çok profesyonel sporcular katıldı. 15K Koşusu’nu erkeklerde Abdelilah Cherkaoui kadınlarda Yayla Kılıç Birinci olarak bitirerek, Altın madalya almaya hak kazandılar.

7’den 70’e yaklaşık 1000 kişinin katıldığı yarışların sonunda toplam 20 bin TL ödül dağıtıldı. Geçtiğimiz sene olduğu gibi koşunun sosyal sorumluluk partneri Koruncuk Vakfı oldu. Yapılan her kayıttan 7.5 TL Koruncuk Vakfı’na bağışlandı.

Aynı zamanda birçok farklı aktivite ve eğlence alanını da barındıran Eker I Run Koşusu, katılımcılara ve özellikle çocuklara keyifli bir Pazar günü yaşattı. Ödül töreninin ardından, meydanda kurulan alanda katılımcılara Eker sütlü tatlı dağıtıldı.
Eker Süt Ürünleri Genel Müdürü Ahmer Eker ve Eker Süt Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Nevra Eker de 5K koşusunda yarıştılar. Koşuya katılım sayısının her sene artmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Nevra Eker, gösterilen bu ilginin kendilerini daha da çok heveslendirdiğini, Eker I Run Koşusu’nu her yıl tekrarlamak istediklerini ifade etti.

Mandıracım Reklam

Haftanın Videosu / REKLAM

Mandıracım gelişmelerinden haberdar olmak için lütfen e-posta bültenimize kayıt olun.

HAFTANIN GÖRSELİ