Menu

Eymir Köyü Pekmez Tesisi 2 Yıldır Üretiyor…

Nallıhan’da 2014’te, 3 köye tarımsal sanayi tesisi kurulması hedefi kapsamında Eymir Köyü Pekmez Üretim Tesisi 2 senedir tam kapasite hizmet vermekte ve köy için çiftçiye yeni finansal kaynaklar sağlamakta…

Üzüm pekmezi ve cevizli sucuk üretim tesisinin binası Nallıhan Kaymakamlığı tarafından yaptırılmış olup, Makine- ekipman projeside Nallıhan Kaymakamlığı tarafından hazırlanmış ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı(KKYDP) kapsamında Tarım Bakanlığına sunulmuş ve hibe destek almaya hak kazanmıştı.

Bina, makine-ekipman, elektrik tesisatı, trafo, enerji nakil hattı ile 500.000 TL’ye kurulumu tamamlanan tesis Eymir Köyü Çitçilerinin ortağı oldukları Eymir Tarımsal Kalkınma Kooperatifine devredilmiştir.

Tesisin kurulumu sürecinde Eymir kooperatifi tarafından konulması gereken öz kaynağı karşılamak üzere dönemin ilçe Kaymakamı İsmail Altan DEMİRAYAK öncülüğünde Nallıhan Kalkınma Vakfı kurulmuştur. Böylece Nallıhan’da kırsal kalkınma sürecinde önemli bir işbirliği modeli ortaya konmuştur.

Mandıracım Reklam

Haftanın Videosu / REKLAM

Mandıracım gelişmelerinden haberdar olmak için lütfen e-posta bültenimize kayıt olun.

HAFTANIN GÖRSELİ