Menu

Süt Sektöründe Yeni Ufuklara Doğru – Tesis Plânlamada Autodesk Plant 3D Kolaylıkları

Son yıllarda ciddi yazılım ar-gesi yaparak bugünlere getirilmiş olan Autodesk Plant 3D, başta süt sektörü olmak üzere tüm gıda sektörü için öncü yazılımlardan biri olma konusunda emin adımlarla ilerlemekte…

“Tesisleri AutoCAD Plant 3D yazılımıyla tasarlayın, modelleyin ve belgeleyin” sloganı ile yola çıkmış olan Autodesk Plant 3D, kullanıcıları soğuk bir arabirimle karşılamıyor. Aksine alışılmış AutoCAD platformuna dayanan AutoCAD Plant 3D, fabrika tasarımcılarına ve mühendislerine gelişmiş 3B tasarım avantajlarını sunmakta. Teknik özellik odaklı tasarım ve standart parça katalogları gibi özellikleri, kullanıcıların boru tesisatını, ekipmanı, konstrüksiyon yapıları daha verimli bir şekilde yerleştirmesine yardımcı olur. Entegre AutoCAD P&ID işlevi ise kullanıcıların boru tesisatı ve ilgili arçlara ait düzen şemaları yaratmasına ve düzenlemesine ve 3B modeliyle altta yatan verileri uyumlu hale getirmesine yardım eder. İzometrik, ortografik ve diğer belgeleri hızla üretin ve kolayca paylaşın. AutoCAD Plant 3D ile üretkenliği, doğruluğu ve proje koordinasyonunu artırmaya yardım edin. AutoCAD Plant 3D yazılımı, Autodesk Plant Design Suite içinde yer alır.

AutoCAD Plant 3D Özellikler

Özelleşmiş Çalışma Alanı:
3 Boyutlu tesis plan tasarımları için optimize edilmiştir.

Spesifikasyonlar ve Kataloglar:
Teknik özelliğe dayalı (spec-driven) teknoloji ve ANSI/ASME (B16), DIN/ISO katalogları kullanarak proje gereksinimlerini yerine getirin. Diğer uygulamalardan teknik özellikleri dahil edin.

Borulama, Ekipman ve Konstrüksiyon Yapılar:
Özelliğe dayalı boru hatlarını yarı otomatik ya da tek tek modelleyin. Standart ekipman kütüphanesini kendi işine özel hale getirin. Dış referanslara bağlı ya da parametrik olarak kendi yapı elemanlarınızı modelleyin. Çakışmaları tespit edin.

Uygulama Paftaları:
Daha doğru izometrik, ortografik görünüşler ile dokümantasyon elde edin.

Arama ve Raporlar:
Veriyi sorgulayıp veriyi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.  Raporlar oluşturup PCF dosyası olarak saklayabilirsiniz…

AutoCAD P&ID entegrasyonu:
Entegrasyon işlevi ile  P&ID ve “3D plant design” modelleri arasında veri alışverişi yapılabilir.

Autodesk Navisworks uyumluluğu:
Tüm projeyi çok daha kolay gözden geçirebilirsiniz.

Veri Alışverişi:
ISO 15926 gibi açık, standart tabanlı veri alışverişini destekler.

Programın 30 günlük deneme sürümünü indirmek için tıklayın.

 

Mandıracım Reklam

Haftanın Videosu / REKLAM

Mandıracım gelişmelerinden haberdar olmak için lütfen e-posta bültenimize kayıt olun.

HAFTANIN GÖRSELİ