Menu

TORKU 64. GENEL KURUL YAPILDI

Ülke tarımı ve tarıma dayalı sanayinin gelişmesinde, çiftçilerin bilgi ve gelir seviyesinin yükseltilmesinde, Türkiye’nin ihtiyacı olan hammaddenin dışa bağımlı olmadan karşılanabilmesinde, üretimin sürdürülebilir hale getirilmesinde, refah ve kalkınmanın artırılmasında önemli bir misyon üstlenen Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 64’üncü Olağan Mali Genel Kurulu, yoğun bir katılımla, Konya Şeker Merkez Kampüsünde gerçekleştirildi.

Kooperatif gündeminin yanı sıra tarım sektörünün geleceğinin de konuşulduğu toplantıya; yaklaşık 5 bin çiftçi katılırken, çok sayıda belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi de Genel Kurul salonunda yer aldı.

Genel Kurul, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve faaliyetlerin anlatıldığı tanıtım filminin izlenmesiyle başladı.

Gündem ve divanın teşekkülü ile devam eden Genel Kurulda, tüm gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Büyüme rakamlarının dikkat çektiği mali tabloların ibrasından sonra kürsüye gelen  PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk Genel Kurul’a hitaben bir konuşma yaptı.

“BÜYÜK BİR BADİRE ATLATILDI”

Genel kuruldaki konuşmasına 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirerek başlayan PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Türkiye’nin büyük bir badire atlattığını, milletin büyük bir sınavdan geçtiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesi, hükümetin kararlılığı, silahlı kuvvetlerin büyük bir bölümünün demokrasinin yanında tavır sergilemesi, emniyet teşkilatının olağanüstü gayreti ve Türk halkının sokakları, meydanları darbecilere dar etmesiyle bu girişimin bastırıldığını belirten Başkan Recep Konuk, darbe girişiminde Başkomutan sıfatıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, millete, milletin geleceğine sahip çıktığını, Türk milletinin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, hükümeti, darbenin karşısında yer alan asker ve polisi yalnız bırakmadığını vurguladı.

torku_64_genel_kurul_gerceklestirildi_2

“MİLLET, GEREKLİ CEVABI VERDİ”

Darbe girişiminin ardından asker, polis ve halkın omuz omuza mücadele ettiğini, AK Partili, CHP’li, MHP’li, Saadetli, HDP’li, BBP’li herkesin meydana çıktığını dile getiren Başkan Konuk, Türkiye’nin parti ayrımı yapmadan demokrasinin yanında yer aldığını, darbenin karşısında saf tuttuğunu kaydetti. Darbe girişimcilerine karşı yürütülen mücadelede takdirin en büyüğünü milletin hak ettiğini ifade eden Başkan Recep Konuk, “Bu mücadelenin başarıyla sonuçlanmasında en büyük pay milletimizindir. 15 Temmuz darbe girişimi, milletimizin çelikten iradesinden geri döndü. Tarihin akışı içinde sayısız sınavdan geçen bu büyük millet, 15 Temmuz’da bir kez daha şehitler pahasına elinde silah olanın istediği zaman demokrasiyi tatil edemeyeceğini dosta düşmana ispatladı. Bu millet 15 Temmuz’da darbeye darbe yaptı” diye konuştu.

Mandıracım Reklam

Haftanın Videosu / REKLAM

Mandıracım gelişmelerinden haberdar olmak için lütfen e-posta bültenimize kayıt olun.

HAFTANIN GÖRSELİ